Nabożeństwo w TVP 2, 17 czerwca 2016 r.

W piątek, 17.06.2016, o godz. 13:25  w TVP 2 wyemitowana zostanie retransmisja nabożeństwa naszego Kościoła nagrana podczas ostatniego zjazdu Okręgu Centralnego w Klarysewie.

Każdego roku metodyści zamieszkujący w Okręgu Centralnym Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego gromadzą się na dorocznych spotkaniach integracyjnych w Kościelnym Centrum Konferencyjnym „Warfieldowo” w Klarysewie koło Warszawy.

W tym roku na spotkanie wybrano dzień 26 maja, kiedy obchodzone jest katolickie święto Bożego Ciała. Korzystając z okazji, że w Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy, metodyści z Okręgu Centralnego, którzy na co dzień żyją w diasporze, postanowili zorganizować spotkanie integracyjne. Tegoroczny zjazd poprzedziło komunijne nabożeństwo dziękczynne w klarysewskiej kaplicy „Emaus”, poprowadzone przez pastorów Okręgu Centralnego pod przewodnictwem superintendenta naczelnego. W celebrze wzięło udział sześciu duchownych z Warszawy, Kielc, Łodzi, Lublina i Puław. Liturgii przewodniczył superintendent naczelny bp Andrzej Malicki, który wygłosił też kazanie. (Katarzyna Kawecka)
.


metodyzm

Strona główna
Wydarzenia
Zaproszenie
O metodystach
Nasze Credo
Pomagaj z nami
Czytelnia
Poznańska parafia
Ogłoszenia
Kontakt
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Poznaniu