"Prześladowani" - książka o globalnej przemocy wobec chrześcijan

Ta wiarygodna, rzetelna, wyśmienita książka powinna być lekturą obowiązkową wszystkich chrześcijan, którzy mają przywilej żyć w wolności i nie muszą ponosić żadnych ofiar w imię wiary.

BARONOWA CAROLINE COX, wiceprzewodnicząca Izby Lordów, założycielka Humanitarian Aid Relief Trust


Przesladowani

CHRZEŚCIJANIE SĄ NA ŚWIECIE NAJCZĘŚCIEJ PRZEŚLADOWANĄ GRUPĄ RELIGIJNĄ – POTWIERDZAJĄ TO BADANIA, PUBLIKOWANE PRZEZ RÓŻNE OŚRODKI I PISMA, M.IN. PEW RESEARCH CENTER, „NEWSWEEK” I „THE ECONOMIST”.

Kobieta, którą przyłapano z Biblią, została publicznie rozstrzelana. Duchowny w podeszłym wieku został porwany i nie wiadomo, co się z nim dzieje. Trzy autobusy pełne uczniów i nauczycieli najechały na minę. To nie są ofiary niegdysiejszych wojen. To chrześcijanie, prześladowani za wiarę w XXI wieku.
Wielu ludzi nie przyjmuje do wiadomości, że chrześcijanie w wielu częściach świata są dziś ofiarami prześladowań. Ci, którzy mogą modlić się bez obaw, nie zdają sobie sprawy z tego, że tak wielu ich współwyznawców żyje pod władzą rządów i wśród ludzi otwarcie okazujących swą wrogość wobec wiary chrześcijańskiej. Sądzą oni, że męczeństwo odeszło w przeszłość.
Autorzy książki Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan obalają owe stereotypy. Ukazują prawdę na temat życia współczesnych chrześcijan na całym świecie, historie mężczyzn i kobiet, którzy cierpią z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Opowiadają o ich wytrwałości i odwadze. Przedstawiają udokumentowane dane na temat prześladowań chrześcijan w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w byłych republikach radzieckich. Relacjonują ataki, które rzadko trafiają na łamy międzynarodowych gazet.
Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan to znacznie więcej niż wnikliwe i poruszające studium globalnych struktur przemocy – to wołanie o wolność i wezwanie do działania.


Autorzy:

Paul Marshall – wykładowca Center for Religious Freedom w Hudson Institute (Waszyngton). Jest autorem ponad dwudziestu nagrodzonych książek. Zabierał głos przed Kongresem i Departamentem Stanu Stanów Zjednoczonych, przemawiał w wielu krajach na temat wolności religijnej, stosunków międzynarodowych oraz radykalnego islamu.

Lela Gilbert – adiunkt w Center for Religious Freedom w Hudson Institute (Waszyngton). Autorka i współautorka wielu książek, wielokrotnie nagradzana. Współpracuje m.in. z „Jerusalem Post”, “National Review Online”, “Weekly Standard Online”. Mieszka w Kalifornii i w Jerozolimie.

Nina Shea – zajmuje się prawami człowieka na płaszczyźnie międzynarodowej. Od 2006 roku pracuje w Hudson Institute, gdzie kieruje Center for Religious Freedom, którego była współzałożycielką w 1986 roku. W latach 1999–2012 była członkiem Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej przy Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zarówno za rządów demokratów, jak i republikanów była delegatem do komisji ONZ zajmujących się prawami człowieka. Pisze i często przemawia na temat międzynarodowej wolności religijnej.

link do sklepu

.


metodyzm

Strona główna
Wydarzenia
Zaproszenie
O metodystach
Nasze Credo
Pomagaj z nami
Czytelnia
Poznańska parafia
Ogłoszenia
Kontakt
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Poznaniu