Szmaragdowe gody

30 lipca 2017 roku w poznańskim zborze świętowaliśmy 55 rocznicę ślubu Wiesławy i Zdzisława Kaczmarowskich. Na tej wzruszającej uroczystości nie zabrakło oczywiście najbliższej rodziny i przyjaciół Jubilatów, również z innych wspólnot chrześcijańskich.
W czasie kazania Pastor przypomniał nam ważne zasady, które tworzą szczęśliwy i trwały związek. Wśród tych zasad są między innymi: poświęcanie sobie nawzajem czasu, okazywanie szacunku, mówienie prawdy, wybaczanie, dotrzymywanie obietnic, częste przytulanie się i uśmiechanie.
Z ust obojga małżonków padły wzruszające słowa podziękowania Bogu za wspólną drogę:
Ja, Zdzisław dziękuję Ci, Boże Wszechmogący, że 55 lat temu dałeś mi za małżonkę Wiesławę i sprawiłeś, że staliśmy się małżeństwem. Dziękuję Ci, Panie, że przez wszystkie te lata była ze mną w radościach i smutkach, w zdrowiu i chorobie, w dobrym i złym, i za to kim jest dla mnie dzisiaj.
Ja, Wiesława dziękuję Ci, Boże Wszechmogący, że 55 lat temu dałeś mi za małżonka Zdzisława i sprawiłeś, że staliśmy się małżeństwem. Dziękuję Ci, Panie, że przez wszystkie te lata był ze mną w radościach i smutkach, w zdrowiu i chorobie, w dobrym i złym, i za to kim jest dla mnie dzisiaj.

Życzymy Jubilatom szczęścia!

.

metodyzm

Strona główna
Wydarzenia
Zaproszenie
O metodystach
Nasze Credo
Pomagaj z nami
Czytelnia
Poznańska parafia
Ogłoszenia
Kontakt
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Poznaniu