Apel o pomoc

Wszyscy wiemy, jak ważne jest socjalne świadectwo Kościoła – jego pomocna dłoń wyciągnięta do tych, którzy są w potrzebie. Do tych, którzy nie potrafią poradzić sobie w dzisiejszym świecie. Do tych, którzy są słabi, zagubieni i bezbronni… Wagi tego rodzaju świadectwa chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć i nikogo przekonywać o tym, że Kościół bez zaangażowania na rzecz potrzebujących tak naprawdę przestaje być Kościołem.

Dlatego tak ważne jest, aby kościelny program socjalny "Krok Ku Nadziei" mógł wystartować i działać. Niestety… Nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia od międzynarodowych służb naszego Kościoła. A wszyscy wiemy, że do jakiegokolwiek działania potrzebne są środki materialne. Bez nich, niestety, w dzisiejszym świecie niewiele da się zrobić.

Niektóre działania postaramy się tak zorganizować, aby do minimum ograniczyć koszty – np. planowany na 30.05.2015 koncert w Ostródzie „Modlę się o trzeźwość”. Modlimy się, aby był to sztandarowy, istotny, coroczny punkt naszego działania. Już uzgodniliśmy termin z osobami, które nas zaszczycą w tym roku swoją posługą! Już dziś serdecznie wszystkich na to wydarzenie zapraszamy.

Leży nam także, a może przede wszystkim, na sercu pomoc osobom uzależnionym, bezdomnym, to wesleyańskie WYZWANIE. Pełny, profesjonalny turnus terapeutyczny dla tych właśnie braci (na początek 8 – 10 osób). Ale zacząć TRZEBA, nie za rok, nie jutro – ale dziś. Kadra terapii swoją pracę traktuje jak misję i nie pobiera najmniejszego wynagrodzenia. 

Zwracamy się więc z prośbą do Was, Siostry i Bracia –  o materialne wsparcie socjalnych działań naszego Kościoła, a w szczególności programu "Krok Ku Nadziei". Od waszych otwartych serc i portfeli zależy skala naszych działań – a więc i zasięg naszego socjalnego świadectwa. Obyśmy mogli – docierając z tym świadectwem jak najszerzej – być dumni z naszego wspólnego dzieła.

Przewodniczący Komitetu Socjalnego - ks.Wawrzyniec Markowski
Dyrektor Programu „Krok Ku Nadziei” - Marek Wysogrocki.metodyzm

Strona główna
Wydarzenia
Zaproszenie
O metodystach
Nasze Credo
Pomagaj z nami
Czytelnia
Poznańska parafia
Ogłoszenia
Kontakt
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Poznaniu